TOKAT SPOR FANLARI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

12.HAFTA TOKATSPOR RESMİ WEB SİTESİNDEN BASINA YANSIYANLAR

12.HAFTA TOKATSPOR RESMİ WEB SİTESİNDEN BASINA YANSIYANLAR Empty 12.HAFTA TOKATSPOR RESMİ WEB SİTESİNDEN BASINA YANSIYANLAR

Mesaj  Admin Ptsi Kas. 02, 2009 1:19 am

"ZAFERİN YANKILARI (Tokat Gazetesi)"

Tokatspor'un Ankaraspor'u 3-2 yenip Türkiye Kupasında gruplara kalmasının yankıları...

12.HAFTA TOKATSPOR RESMİ WEB SİTESİNDEN BASINA YANSIYANLAR Altunsoykupa

Namık Altunsoy: “HEDEFİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK”
Ankaraspor engelini de aşarak, Tokatspor’u ikinci kez üst üste Türkiye Kupasında gruplara taşıyan ve galibiyetin elde edilmesinde büyük paya sahip olan Teknik Direktör Namık Altunsoy, maç sonrası yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

ZAFERİN ALTINDA YATAN FAKTÖRLER
“Sıkıntılı ve çalkantılı günlerden sonra nihayet galibiyet ile tanıştık. Kupaya verdiğimiz önemi, sahaya çıkardığımız kadrodan görebilirsiniz. Kupaya bakış açımız öncelikle ilimizin tanıtımı açısından büyük önem taşımasıydı, ikincisi bu maç bizim bir nevi başlangıç maçımızdı, kötü gidişe son vermek istiyorduk. Üçüncü olarak da, Türkiye Kupasında gruplara kalmanın kulüplere ekonomik getirileri oluyor. Son olarak da futbolcularımızın vitrine çıkmaları açısından büyük önem taşıyordu. Bu dört maddeyi alt alta sıraladık ve oyuncularımla paylaştım. Sağolsun oyuncularımda sahada görevlerini çok güzel bir şekilde yaptılar. Her ne kadar küme düşmüş olsalar da Ankaraspor gibi bir takımı mağlup etmeyi başardılar. Futbolcularımı ve galibiyeti elde etmemizde bize destek olan yönetimimizi ve taraftarlarımızı kutluyorum. Bu maçta tribünler hafta içi olmasına rağmen oldukça iyiydi. Bu bakımdan güzel bir gün yaşadık. Oynanan futbolda izleyenler keyif vermiştir, bol pozisyonlu bir maç oldu.

“LİGE OLUMLU YANSIMASI OLACAKTIR"
”Bu galibiyetin lige de yansımaları olacaktır. İnşallah ligde de bıraktığımız yerden galibiyetlerle devam ederiz.

“BU ZAFER BİRLİKTELİK SAĞLAMALI”
Ankaraspor maçının Tokat’ta birliktelik sağlamasını istiyorum. Taraftarıyla, basını ile futbolcularıyla, teknik ekibiyle, yönetimiyle ve ili yönetenlerimiz ile bir bütünlük sağlamasını istiyorum. Tokat şehrine hayırlı uğurlu olsun.

“MÜCADELEDEN MEMNUNUM”
Maç ile ilgili olarak, Ankaraspor A2 takımından 5 oyuncusu ve daha önce süper ligde oynamış 6 oyuncusuyla maça başladı ve ilk dakikada golü buldular. Fakat o dakikadan sonraki bölümde oyunun üstünlüğünü tamamen elimize aldık. İlk yarıda orta sahada adam paylaşımında biraz zayıf kaldık. Zaten golü de bu zaafımızdan yemiştik. Oyun üstünlüğünü ele aldıktan sonra yakaladığımız birçok net gol pozisyonundan 3 tanesini gole çevirerek, maçtan galip ayrılmasını bildik. Bu maçta taşlarında yerinde olması ve iyi olduğundan oyuncu değişikliğini başlarda düşünmedik. Oyunun son bölümlerinde zaman kazanmak için yaptık. Pazar günü lig maçını düşünerek bazı önemli oyuncuları dinlendirmek adına oyuncu değiştirebilir miydik? Eğer direkten dönen top gol olsaydı veya ilk yarıda verilmeyen bir penaltı vardı. 3 farklı sonucu yakalasaydık bazı oyuncularımı dinlendirmek için daha erken oyuncu değişikliği yapabilirdim. Ama ilk sahaya sürdüğümüz kadronun gösterdiği mücadeleden son derece memnunum.

"GRUPLARDAKİ HEDEF KUR’AYA BAĞLI"
Kupa’da öncelikli hedefimiz gruplara kalmaktı ve bunu başardık çok şükür. Bundan sonraki hedefimiz ise çekeceğimiz kuraya bağlı. Eğer yer alacağımız grupta bizim dengimiz takımlar olursa, hedefimizi ona göre belirleriz ama grupta Fenerbahçe ve Galatasaray gibi güçlü rakiplerin yanı sıra Bursaspor, Eskişehirspor gibi güçlü takımların olduğu bir grupta yer alacak olursak da hedefimizi ona göre belirleriz. Ama şunun iyi bilinmesini isterim ki, asla ve asla Türkiye Kupasında ezilen, büzülen, yenilgiyi baştan kabullenen bir takım olmayacaktır. Rakip kim olursa olsun, çıkıp aslanlar gibi mücadele edip, galip gelmek için çaba sarf eden bir Tokatspor olacaktır.

"5 AS OYUNCUMUZDAN YOKSUN ÇIKTIK"
Bu maça takımda direk oynayacak 5 oyuncumuzdan da yoksun çıkmıştık. Bu 5 sakat oyuncumuz da oyuna etki edebilecek, oyunun seyrini değiştirebilecek yetenekteki oyuncular ve bu oyuncuların yokluğunun takıma olumsuz yansımasını son haftalarda büyük ölçüde yaşadık. Ayrıca bu sakatlıklar olunca takımda içindeki rekabet de ister istemez düşüyor. Bizi sevindiren şey ise sakat oyuncularımızın yerine sahada görev alan oyuncularımızın, maç boyunca ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışmaları ki, bugün bu maçta bunu çok iyi gösterdiler ve galip geldik. Tekrardan Tokat’a ve Tokatspor’a hayırlı uğurlu olsun.”
Admin
Admin
Admin

http://tokatspor.yetkinforum.com

12.HAFTA TOKATSPOR RESMİ WEB SİTESİNDEN BASINA YANSIYANLAR Empty Geri: 12.HAFTA TOKATSPOR RESMİ WEB SİTESİNDEN BASINA YANSIYANLAR

Mesaj  Admin Ptsi Kas. 02, 2009 1:21 am

"GÜZEL BİR MAÇ OLDU (Tokat Gazetesi)"

Kulüp Başkanı Murat Şahin'in kupa maçı değerlendirmesi...

12.HAFTA TOKATSPOR RESMİ WEB SİTESİNDEN BASINA YANSIYANLAR Baskansahinkupa

Elde edilen zaferde teknik ekip, futbolcular ve taraftarlar kadar Tokatspor Yönetiminin de payı büyüktü. Karşılaşma sonrasında basın mensuplarının karşısına geçen Tokatspor Kulübü Başkanı Murat Şahin, Tokatspor’u ligde ve kupada layık olduğu yere taşımak için ellerinden geleni yaptıklarını belirterek, şunları söyledi:

“HEPSİNİN AYAKLARINA VE YÜREKLERİNE SAĞLIK”
“Öncelikle oyuncularımızı ve hocalarımızı tek tek kutluyorum. Ayrıca taraftarlarımıza, protokolümüze, bütün Tokatlılara ve Tokatspor’u sevenlere hayırlı uğurlu olsun diyorum. Maçın son dakikasına kadar takıma destek çıktılar. Güzel bir maç oldu. İnşallah gruplarda da ligde de Tokatspor’u layık olduğu yerlere hep birlikte taşıyacağız. Tokat’a ve Tokatspor’a yakışanı yaptılar. Hepsinin ayaklarına ve yüreklerine sağlık.

“TOKAT’I TANITIMI İÇİN ÇOK ÖNEMLİYDİ”
Bu başarı ile birlikte camia içindeki birlikteliğin daha da sağlamlaşacağı ve desteklerin artacağı da muhakkak. Bütün destek olan herkese teşekkür ediyorum. Gruplara kalmanın kulübe ekonomik getirisi de olacaktır ancak asıl önemli olan Tokat’ı ulusal arenada tanıtmak açısından bu başarının iyi olduğunu düşünüyorum.

“FENERBAHÇE ve GALATASARAY’I İSTİYORUZ”
Gönlümüzden geçen, gruplarda Fenerbahçe ve Galatasaray ile yine bu statta maç yapmak. İnşallah Tokatlı sporseverler ile birlikte bu mutluluğu yaşarız. Herkese hayırlı uğurlu olsun.

"KURALARI ÇEKEN YÖNETİM KURULU ÜYELERİNE TEŞEKKÜR"
Ayrıca elemelerde eşleştiğimiz rakiplerin belirlenmesinde İstanbul’da yapılan kuralarda rakiplerimizi belirleyen kuraları çeken İstanbul’daki yönetim kurulu üyelerimiz Yusuf Efe kardeşimize ve Hüseyin Yıldırım kardeşimize çok teşekkür ediyoruz.

"BİLET FİYATLARI UYGUN OLACAK"
Gruplarda oynanacak olan maçların bilet fiyatları ile ilgili olarak yöneltilen soruya, “şu anda kesinleşmiş bir şey yok. Gruplar kesinleşmediği için kesinleşmiş net bir rakam yok ama yönetim kurulumuz ile bir araya geldikten sonra belirleyeceğimiz fiyatlar, Tokatspor sevdalılarının ekonomilerine uygun rakamlar olacaktır” dedi.
Admin
Admin
Admin

12.HAFTA TOKATSPOR RESMİ WEB SİTESİNDEN BASINA YANSIYANLAR Empty Geri: 12.HAFTA TOKATSPOR RESMİ WEB SİTESİNDEN BASINA YANSIYANLAR

Mesaj  Admin Ptsi Kas. 02, 2009 1:22 am

"BU BAŞARI TÜM TOKAT'IN (Tokat Haber Gazetesi)"

Ankaraspor galibiyeti sonu Şahin, Çiçek ve Çevirgen'in duygu ve düşünceleri

12.HAFTA TOKATSPOR RESMİ WEB SİTESİNDEN BASINA YANSIYANLAR Birarada

İlk konuşmayı kulüp başkanı Murat ŞAHİN yaptı.

Şahin : ''Bugün sahada mücadele veren teknik ekip ve sporcularımızı yürekten kutluyorum. Maça büyük ilgi gösteren taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Bu galibiyet ve TUR tüm TOKATSPOR camiasına hayırlı uğurlu olsun. Herkes takımına destek verdi, sahip çıktı. Sonucunda da ortaya çok kaliteli ve güzel bir maç çıktı. İnşallah gruplarda ve ligde başarılı olur, TOKATSPOR'u layık olduğu yere hep beraber getiririz. Özellikle de siz değerli basın mensuplarının verdiği desteklerle hedefimize ulaşırız. Herkese çok teşekkür ediyorum. Bugünki başarı hepimizin. Bizim anlayışımızda BEN yok, BİZ vardır. '' dedi.

Bir soru üzerine Başkan Murat ŞAHİN : Maç gelirleriyle ilgili gruplar henüz belli olmadığından ortada net bir rakam yok ama bu Tokat spor sevdalılarının ekonomisine uygun bir rakam olacaktır. Bir de bu kurayı çeken İstanbuldaki yönetim kurulu üyemiz Yusuf EFE kardeşimize ve Hüseyin YILDIRIM kardeşimize de çok teşekkür ediyorum.

Belediye Başkanı Adnan ÇİÇEK : Bir tarafta lig diğer tarafta kupa, biz şuan amacımıza ulaştık. Şansımızda yaver gitti 3 maçı kendi sahamızda oynadık. Bugünki galibiyet , gruplara kalmak hayırlı uğurlu olsun. İlk 20 takımın mücadele ettiği gruplarda olmak Tokat için , Tokat'ın tanıtımı için çok önemli. Geçtğimiz dönemde Fenerbahçe'yi Tokatta ağırlamıştık. Bütün Türkiye , Avrupa konuşmuştu. İnşallah bu sene de benzer olaylar yaşayacağız. Bundan sonra 4 maçımız iddiaya girecek. Alacağımız galibiyetler , beraberlikler, maç hasılatı da işin diğer tarafı. Bugün arkadaşlarımızın ortaya koyduğu mücadele, seyircinin coşkusu izlemeye değerdi. Basının protokolümüzün ilgisi gerçekten güzeldi. Emeği geçen herkese, Başkanımıza , Asbaşkanımıza , bütün yönetim kuruluna, gerçekten azimle mücadele eden kardeşlerime teşekkür ediyorum.

Her takım bazen üst üste puan kaybedebilir. Bu normaldir. İçeride oynayacağımız 6 maçımız ve deplasmandan getirebileceğimiz puanlarımız var. Ben hala TOKATSPOR'un bu grubu birinci olarak kapatacağına inanıyorum. Kupada hedefimiz gruplara kalmaktı. Ligdeki hedefimiz inşallah TOKATSPOR olarak BankAsya Ligine çıkmak.

TOKATSPOR eğer bugün 2009 yılında 2. defa gruplara kalma başarısını gösteriyorsa, geçen yıl Bank Asya'da direkten dönüyorsa, bu mücadele bugün devam ediyorsa, geldiğimiz noktayı fazlasıyla önemsiyorum.

Ayrıca bir memnuniyetimi daha iletmek istiyorum; bizim bir hedefimiz de altyapı ile ilgili çalışmalar yapmaktı. Gençlerimiz lige çok iyi başladılar. Altta başarı olduğu zaman elbette bu başarı üste de yansıyacaktır.

İnşallah hedefimiz alttan yetişecek gençlerimizle devam edip, Tokatta Futbolu bir kültür haline getirmek ve Tokat'ımızın tanıtımına katkıda bulunmaktır. Tokat da bunu başarabilecek potansiyel var. Yeter ki insanlar inansınlar ve destek olsunlar “ dedi.

Asbaşkan Mustafa ÇEVİRGEN : “Tokatspor emin adımlarla hedefine ilerliyor. Kupaya gelince, Ankara Spor ne kadar %50 alt takımla geldik dese de , bizim de takımımızda çok ciddi 6 sakatımız vardı. Biz de %50 kadroyla oynadık. Buradan futbolcu arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum , mükemmel bir futbol oynadılar. Hedefimiz gruplarda puanlar almak.

Pazartesi günü yönetim kurulumuzda bilet fiyatlarını 1 TL yaptık. 5000 tane bilet bastık. Bunun 2500'ünü lise ve orta okullara dağıttık. Buradan Sebati CANSU ve Yönetici Abimiz Mehmet AKGÜL'e teşekkür ediyorum. Çok büyük emekleri oldu. Okullara bizzat gidip dağıttılar. İnşallah bunun devamını getireceğiz. Her maçta okullara bilet dağıtmayı düşünüyoruz.

Taraftarsız bir şey olmaz. Bunu bugün de gördük. Mükemmele bir taraftarımız vardı. Futbol bir Showdur. İnşallah devamı gelecektir” dedi.
Admin
Admin
Admin

- Similar topics