TOKAT SPOR FANLARI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

21.HAFTA BASINDAN YANSIYANLAR HABERLER

21.HAFTA BASINDAN YANSIYANLAR HABERLER Empty 21.HAFTA BASINDAN YANSIYANLAR HABERLER

Mesaj  Admin C.tesi Ara. 19, 2009 8:14 pm

"Tokatspor hedefine adım adım yaklaşıyor"

TFF 2. Lig 3. Grup takımlarından Tokatspor'un teknik direktörü Namık Altunsoy, hedefe adım adım yaklaştıklarını söyledi.

21.HAFTA BASINDAN YANSIYANLAR HABERLER Namikaltunsoy_idman_sac

Namık Altunsoy, yaptığı açıklamada, deplasmanda Ofspor'u 1-0 yenerek önemli bir 3 puanı hanelerine yazdırdıklarını söyledi.

Ofspor maçının bekledikleri gibi mücadeleci bir şekilde geçtiğini belirten Altunsoy, ''Geçmişte Ofspor bize ters gelen bir takımdı. Maça temkinli başladık. 1-0 lık skorla istediğimizi aldık. Bu sonuçla sıralamada bir basamak daha yukarı çıkarak, grupta ikinci sıraya yükseldik'' dedi.

Maçın ilk yarısında buldukları pozisyonları değerlendirebilseler daha rahat bir maç çıkarabileceklerini söyleyen Altunsoy, sözlerini şöyle sürdürdü:
''İkinci yarının başında bulduğumuz golle öne geçtik. Bu skordan sonra rakibimiz hücumda oyuncu çoğaltarak gol aradı. Ogün'ün ikinci sarı karttan sonra oyun dışı kalmasıyla eksik kalan takımım skoru koruma düşüncesiyle savunma güvenliğini ön planda tuttu. Maçı lehimize çevirdik.''

Gelinen noktada artık camiadaki her halkanın üzerine düşen görevi daha da fazlasıyla yerine getirmesi gerektiğini belirten Altunsoy, ''Yükselme Grubu'na kalmak adına iç sahada oynayacağımız iki maçın önemi daha da arttı. Bu hafta sonu oynayacağımız Kırşehirspor maçından da üç puanla ayrılmak istiyoruz. Takımda cezalı duruma düşen Ogün bulunamayacak. Ofspor maçında sakatlanan Yaşar'ın durumunun çekilecek MR'dan sonra belli olacak. Bu oyuncumuzu hafta sonuna yetiştirmek için sağlık ekibimiz büyük çaba gösteriyor'' diye konuştu..

Takımın bulunduğu noktanın hiç kimseyi rehavet havasına sokmaması gerektiğini ifade eden Altunsoy, ''Yükselme Grubu için iddiası olan dört takımında alabileceği 6 puan ortada. Bu nedenle kesinleşen hiçbir durum yok. İç sahada oynayacağımız müsabakalarda Fair-play kuralları içerisinde taraftarlarımızdan destek bekliyoruz. Tokatspor futbol takımı iyi oyunculardan kurulu bir ekip. Birlik beraberlik içerisinde belirlediğimiz hedefe ulaşmak için çok yoğun bir çaba harcıyoruz. Tokatspor hedefine adım adım yaklaşıyor'' dedi.
Admin
Admin
Admin

http://tokatspor.yetkinforum.com

21.HAFTA BASINDAN YANSIYANLAR HABERLER Empty Geri: 21.HAFTA BASINDAN YANSIYANLAR HABERLER

Mesaj  Admin C.tesi Ara. 19, 2009 8:15 pm

"Birlik ve beraberliğe ihtiyacımız oluyor"

Tokatspor Kulübü Genel Koordinatörü Kemal Erdin ve Tokatspor Teknik Direktörü Namık Altunsoy, canlı olarak yayınlanan “Sporaktif” programına katıldı..

21.HAFTA BASINDAN YANSIYANLAR HABERLER Sporaktif_tokatspor

Her hafta Salı günleri Güneş Televizyonunda canlı olarak yayınlanan, “Sporaktif” programının bu hafta ki konukları Tokatspor Kulübü Genel Koordinatörü Kemal Erdin ve Tokatspor Teknik Direktörü Namık Altunsoy oldu. Yaklaşık üç saat süren canlı yayın boyunca paylaşılan konular ve yapılan değerlendirmelerin yanı sıra soru ve mesajları ile programa yoğun ilgi gösteren izleyicilerin katılımı uzun süre akıllarda kalacak güzellikte bir canlı yayını ortaya çıkardı. Baştan sona izleyen herkesin beğenisini kazanan “Sporaktif” programında verilen mesajların ana konusu Tokatspor’un birlik ve beraberliği üzerine oldu.

Program içerisinde Tokatspor’un dününe ve bugününe ilişkin bilgiler veren Genel Koordinatör Kemal Erdin; “doğma büyüme Tokat’lıyım. Gençliğimden bugüne tam bir Tokatspor fanatiğiyim. 45 gündür Tokatspor kulübünde Genel Koordinatörlük görevini yürütüyorum. Bu süre zarfı içerisinde birçok konuda tespitlerim oldu. Ben görev icabı yıllar önce Tokat’tan ayrıldığımda Tokat’ta dedikodu vardı. Günümüzde aradan yıllar geçmesine rağmen dedikodu noktasında azalma yerine artış olduğunu gördüm. Bu konu camiamıza, dolaylı olarak da takımımıza zarar veriyor. Bir insan köprübaşında yalan söylese, meydana çıkana kadar kendi söylediği yalana inanıyor. Bu konuda çok ciddi bir tespitim var. Eğer dedikoduya puan verilmiş olsaydı, Tokat Şampiyonlar Liginde oynardı” dedi. Yükselme grubu öncesinde Tokatspor’un son iki haftaya avantajlı girdiğini belirten Erdin;”son iki müsabakayı kendi sahamızda oynamamız demek, bu müsabakalar çantada keklik anlamına gelmemelidir. Hiçbir müsabaka oynanmadan kazanılmaz. Bizim Tokatspor olarak hedefimiz yükselme grubunda çıkmaktır. Bunun içinde hedefimiz önümüzdeki iki müsabakayı da kazanarak diğer sonuçları düşünmeden yükselme grubuna çıkmaktır” dedi. Tokatspor teknik direktörü Namık Altunsoy programda genel değerlendirmelerin yanı sıra izleyicilere takımın son durumu ve konumu hakkında bilgiler verirken, sporseverlerden gelen destek mesajları ve olumlu sözler programın amacına ulaştığı yönündeydi. Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz günlerde yükselme grubu öncesinde son iki maçına çıkacak olan takımımıza şehrin daha farklı yollarla sahip çıkabileceğinden bahseden Altunsoy;”bugünlerde tüm enerjimizi takım üzerinde harcıyoruz. Futbolcularımızla ve yönetim kurulumuzla uyum içerisinde çalışıyoruz. Biz bundan dört hafta önce altıda altı yapacağız dedik. Dediğimiz gibi fikir birliği ve gönül birliği yaparak altıda altı hedefimizin ilk dört müsabakasını şükürler olsun kayıpsız atlattık. Ama geldiğimiz bu durumda da olsa rehavete kapılmamamız lazım. Daralan çember içerisinde alınan her başarılı sonuç arkasındaki maçı daha da önemli kılıyor. Bu hafta oynayacağımız Kırşehirspor, düşmeme mücadelesi veriyor ve iki hafta üst üste deplasman maçına çıkacak. Kırşehirspor, Tokatspor’a teslim olmaya gelmeyecek. Elinden gelen mücadeleyi yaparak puan almak için gelecektir. Takımları güç dengesi olarak teraziye koyduğumuz zaman, moral motivasyon açısından teraziye koyduğumuz zaman tabiî ki Tokatspor ağır basıyor. Ama örnek vermemiz gerekirse bir Fenerbahçe ile Kasımpaşa takımını da teraziye koyduğumuzda Fenerbahçe ağır basıyor. Fakat Kasımpaşa gitti, kendi sahasında Fenerbahçe’yi yendi. Bu bizim Kırşehirspor maçını çantada keklik görmememiz için verilebilecek bir örnektir. Her maça hazırlandığımızdan daha ciddi bir şekilde hazırlanacağız. Kırşehirspor’u yenerek yükselme grubuna 180 dakika kala, ilk 90 dakikayı kayıpsız geçmenin mutluluğunu yaşamak istiyoruz. Tüm taraftarlarımızı desteğini görmek özgüvenini yeniden kazanmış olan takımımıza ayrı bir şevk katacaktır” dedi.

Emrah ALTUN/TOKAT
Admin
Admin
Admin

21.HAFTA BASINDAN YANSIYANLAR HABERLER Empty Geri: 21.HAFTA BASINDAN YANSIYANLAR HABERLER

Mesaj  Admin C.tesi Ara. 19, 2009 8:16 pm

"Altunsoy'dan Tokat'a çağrı"

TFF 2. Lig 3. Grup takımlarından Tokatspor'un teknik direktörü Namık Altınsoy, takıma tüm Tokatlıların sahip çıkması gerektiğini söyledi.

21.HAFTA BASINDAN YANSIYANLAR HABERLER Namikaltunsoy_idman01

Altunsoy, yaptığı açıklamada, yarın zorlu bir maça çıkacaklarını söyledi. Kırşehirspor'un gücünü bildiklerini belirten Altunsoy, ''Biz de evimizde oynayacağımız bu maçı kazanmak, yakaladığımız galibiyet serisini devam ettirmek istiyoruz''dedi.

Grupta son iki maçı da sahalarında oynayacaklarını vurgulayan Altunsoy, sözlerine şöyle devam etti:
''Evimizde oynayacağımız iki maçı da kazanmak istiyoruz. Hedefimiz olan Yükselme Grubu'na katılmak istiyoruz. Tokatspor'a tüm Tokatlıların sahip çıkması gerekiyor. Böylece başarı gelir. Yarın oynayacağımız Kırşehirspor maçına tüm taraftarlarımızı bekliyoruz. Stada gelerek bizi 90 dakika desteklesinler. Tokatspor olarak hedefimize ulaşmak istiyoruz.''

Altunsoy, oyuncularından Ogün'ün kırmızı kart cezalısı olduğunu da sözlerine ekledi.
Admin
Admin
Admin

- Similar topics