TOKAT SPOR FANLARI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

13.HAFTA TOKATSPOR RESMİ WEB SİTESİNDEN BASINA YANSIYANLAR

13.HAFTA TOKATSPOR RESMİ WEB SİTESİNDEN BASINA YANSIYANLAR Empty 13.HAFTA TOKATSPOR RESMİ WEB SİTESİNDEN BASINA YANSIYANLAR

Mesaj  Admin Çarş. Nis. 08, 2009 1:35 pm

"HEDEFİMİZDE İLERLİYORUZ"

Pazar günü kendi sahasında, güçlü rakibi Mersin İdmanyurdu maçını 1-0'lık bir galibiyetle kazanan Tokatspor'da moraller yerinde (Kaynak: Tokat Haber Gazetesi)

13.HAFTA TOKATSPOR RESMİ WEB SİTESİNDEN BASINA YANSIYANLAR Altunsoynamik

Pazar günü kendi sahasında, güçlü rakibi Mersin İdmanyurdu maçını 1-0’ lık bir galibiyetle kazanan Tokatspor’ da moraller yerinde.

Bundan sonraki karşılaşmaları bir bütün olarak düşünen ve kazanmayı hedefleyen Tokatspor, koyduğu hedefte emin adımlarla ilerliyor. Maç sonrasından basın açıklaması yapan, alınan başarının bir tesadüf olmadığını birlik ve beraberliğin bir sonucu olduğunu söyleyen Namık ALTUNSOY maçı kısa bir şekilde değerlendirdi.

ALTUNSOY : “Öncelikle bir şeyi düzelterek başlamak istiyorum. Geçen hafta kendi sahamızda oynadığımız maçta Körfez Bld. Ile 3-3 berabere bitti. Bu maçtan sonra kazansak da kaybetsek de sizlerin karşısına basın açıklamamızı yapmak için karşınıza çıktım. Kaybettiğimiz maçlarda var. Bu maçlardan sonra da basın açıklamamızı yaptık. Ama bu maçın 3-3 berabere bitmesinin ardından basın toplantısına katılamadım. Nedeni dışarıda bir karşıklık oluştu. Takım ile taraftara arasında ve benimde onların yanında olmam gerekiyordu. O yüzden burada olamadım. Şimdi arkadaşlar Tokatspor hafta içinde verdiğim demeçlerde de söyledim. Biz hedefimize gitmek istiyoruz. Bunun dışında hiçbir kompleksimiz yok. Mersin İdmanyurdu’ dan alınan 1-0’ lık skorun falan önemi yok. Bizim tek hedefimiz vardı. 4 puanlık farkı 1’ e düşürmek. Bunu da başardığımız için çok mutluyuz. Oyuna baktığımız zaman Mersin İdmanyurdu’ nun oyunsal anlamıda bir üstünlüğü var. Bunu kabul ediyorum. Ama poziyon olarak bizim gol pozisyonlarımızın daha fazla olduğunu düşünüyorum. 20.nci dakikada gol atıp, bu skoru da 70 dakika muhafaza edebilmekte özellikle Mersin gibi tecrübeli bir takıma karşı, takımımız son derece mücadeleci bir durumla bunu başardı. Bunun altını çiziyorum. Çünkü bundan sonraki maçlarda bu sorunları yaşayacağım. Ciddi savunmalar yapmamız gerekiyor, çok adamla rakibin üstüne gitmemiz gereken durumlarda ilerleyeceğiz. Şimdi biz 20.nci dakikada gol attıktan sonra, Mersin İdmanyurdu daha çok adamla üstümüze gelmeye başladı. Haliyle pozisyonlara giremedik. Ama girdiğimiz pozisyonları da iyi değerlendirseydik skor daha farklı olacaktı. 3 puanı hanemize yazdırdık. Fark 1 puana düştü. Ama ne olursa olsun Mersin İdmanyurdu puan olarak yine bizim önümüzde. Bunu unutmaması lazım Tokatspor camiasının. Günün en büyük kazancı Atila BİRLİK’ in sahalara dönmesidir. Hemde çok güzel döndü. En büyük kaybı ise Bülent KARAMAN’ ın sakatlanmasıdır. Hemen tedavisine başlandı. Ama bunlar futbol karşılaşmalarında olabilecek durumlardır. Maçtan önce gelen Kulüp başkanımıza, belediye başkanımıza,maçtan önce soyunma odamıza gelip bizi tebrik eden sayın vekilimiz Hüseyin GÜLSÜM beye ve belediye başkanımıza ve sayın Mehmet ELİBOL’ a ve sayın kulüp yöneticilerimize çok teşekkür ediyorum. Biz bir başarıya imza attıysak bunu sadece biz başarmadık. Kulüp yöneticilerimiz ve bize destek veren herkesle birlikte başardık. Ama dışarıdan 3-5 kişi kimseyi suçlamasın. Bugünki başarıda tabiki taraftarında büyük bir payı var. Sezon başından bu tarafa çok güzel olaylar ve heyecanlar yaşıyoruz. Bu güzelliklerin yaşanmasını önleyecek davranışlara girilmesin. Hiçkimse birini suçlayıpta, kendisini yücelterek başarılı olamaz. Biz bir bütün olarak bazı şeyleri başardık ve başarmaya devam edeceğiz. Bugün Mersin İdmanyurdu’ nun bizi yeneceğine inanıyordu herkes. Çıktık, oynadık, mücadelemiz verdik ve kazandık. Önümüzde daha 6 maç var. Herbiri birbirinden önemli. Hepsini ayrı düşünüyoruz. Olabilecek olumsuz olaylarda hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmayalım. Tokatspor herşeyi başarabilecek bir takımdır”dedi.

Admin
Admin
Admin

http://tokatspor.yetkinforum.com

13.HAFTA TOKATSPOR RESMİ WEB SİTESİNDEN BASINA YANSIYANLAR Empty Geri: 13.HAFTA TOKATSPOR RESMİ WEB SİTESİNDEN BASINA YANSIYANLAR

Mesaj  Admin Çarş. Nis. 08, 2009 1:41 pm

"SOYUNMA ODASI MORALİ"

Mersin İdman Yurdu maçı öncesi Belediye Başkanı Çiçek ve Tokat Milletvekili Hüseyin Gülsün soyunma odasına geçtiler ve başarı dilediler (Kaynak Tokat Gazetesi)

13.HAFTA TOKATSPOR RESMİ WEB SİTESİNDEN BASINA YANSIYANLAR Soyunmaodasi

Tokatspor’un Bank Asya Ligi’ne çıkma yolunda sarf ettiği mücadele umut verirken her geçen hafta heyecan daha da artıyor. Bu heyecanlı yolda Tokat protokolünden bilhassa Belediye Başkanı Doç. Dr. Adnan Çiçek’in desteği futbolcuların moralini yükseltiyor. Mersin İdman Yurdu maçı öncesi Belediye Başkanı Çiçek ve Tokat Milletvekili Hüseyin Gülsün soyunma odasına geçtiler ve başarı dilediler. Maçın bitiminde yine soyunma odasına inip tebrik ettiler.

Admin
Admin
Admin

13.HAFTA TOKATSPOR RESMİ WEB SİTESİNDEN BASINA YANSIYANLAR Empty Geri: 13.HAFTA TOKATSPOR RESMİ WEB SİTESİNDEN BASINA YANSIYANLAR

Mesaj  Admin Çarş. Nis. 08, 2009 1:43 pm

"TEKNİK DİREKTÖR'ÜMÜZDEN"

Teknik direktörümüz Namık Altunsoy, ''Hedefimiz grupta ilk iki içinde yer almak''

13.HAFTA TOKATSPOR RESMİ WEB SİTESİNDEN BASINA YANSIYANLAR Namikaltunsoy_idman_sac

"Kendi sahamızda Mersin İdmanyurdu'nu 1-0 yendiğimiz için mutluluyuz. Maçta iyi mücadele ettik ve müsabakayı 1-0 kazandık. Pozisyonları değerlendirseydik maçı daha farklı da kazanabilirdik. Şimdi grupta 6 maçımız kaldı. Artık Tokatlıların Tokatspor'u her zamankinden daha çok desteklemeleri gerekiyor. Bundan sonra bizim hedefimiz grupta ilk iki içinde yer almak. Bunu başarmak için elimizden gelen mücadeleyi göstereceğiz. Maçtan önce ve maç sırasında verdikleri destekten dolayı taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum. Maçta sakatlanan golcümüz Bülent'i hafta sonu deplasmanda oynayacağımız Beykoz 1908 A.Ş. maçına yetiştirmeye çalışıyoruz."

Admin
Admin
Admin

Mesaj  Admin Çarş. Nis. 08, 2009 1:45 pm

"BEYKOZ'DAN 3 PUAN ALACAĞIZ"

Basın sözcüsümüz Kaya Çakırtaş, ''Bu hafta alacağımız 3 puan ile yolumuza emin adımlarla devam edeceğiz''

13.HAFTA TOKATSPOR RESMİ WEB SİTESİNDEN BASINA YANSIYANLAR Basintop

"G.O.P'de Mersin İdmanyurdu'nu 1-0 yenen takımımız kalan son altı haftada grafiğimizin yükselmesine katkı sağladı. Bu hafta zorlu Beykoz 1908 A.Ş deplasmanına gidiyoruz. 'Bu maçtan galibiyetle ayrılarak galibiyet serisini devam ettirmek istiyoruz

Futbolcularımızın Mersin İdmanyurdu maçında gösterdiği mücadeleden memnunuz. İlk maçta deplasmanda 5-0 yenilmiştik. Bunun rövanşını da aldık. İnşallah bu hafta alacağımız 3 puanla yolumuza emin adımlarla devam edeceğiz. Taraftarlarımız bizlere çok büyük katkı yaptı. Tokat Valiliği bizim Tarsus İdmanyurdu ve Diyarbakır deplasman giderlerini karşıladı. Kulübüm adına çok teşekkür ediyorum.

Tokatspor Genel Sekreterimiz Halis Sağlam'ın istifası yönetim kurulumuzca kabul edildi. Kendisine bugüne kadar gösterdiği üstün gayret ve hizmetlerden dolayı Yönetim Kurulumuz adına çok teşekkür ediyoruz.

Şu anda önümüzdeki maça kilitlendik. Camiamızdan ve taraftarlarımızdan kalan son haftalarda her zamanki gösterdikleri büyük desteği bekliyoruz."

En son Admin tarafından Çarş. Nis. 08, 2009 2:14 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Admin
Admin
Admin

Mesaj  Admin Çarş. Nis. 08, 2009 1:50 pm

"TOKAT YENİLGİSİ CAMİAYI SARSTI"

Mersin İ.Y. çok önemli 3 puanı kaybederken maç esnasında sahaya giren 3 Mersin'li taraftar maçın sonucundan çok konuşuldu

13.HAFTA TOKATSPOR RESMİ WEB SİTESİNDEN BASINA YANSIYANLAR Tokatmersiniy
13.HAFTA TOKATSPOR RESMİ WEB SİTESİNDEN BASINA YANSIYANLAR Untitled

Maçın 22.dakikasında maç oynanırken sahaya giren 3 seyircimiz maçın hakem ve gözlemcileri tarafından rapor edildiği öğrenilirken daha önce 2 defa ihtar alan Mersin İdman Yurdu'na seyircisiz oynama cezası gelebileceği ifade edildi. Mersin İdman Yurdunun iyi oynadığı dakikalarda sahaya atlayan taraftarların neden böyle bir girişime neden olduğu Tokat Sporlu taraftarlarca da anlaşılamadı.Başta Kulüp Başkanı Ali Kahramanlı ve eski Başkan Hamit İzol olmak üzere tüm yöneticiler her maçın önemli olduğu bir döneme girilmişken kulübe gelecek bir cezanın takıma ihanet olacağı görüşünü dile getirdiler.Teknik Direktör Ercan Albay futbolcularının sahaya atlama olayı ile motivesinin bozulduğunu açıklarken tüm taraftarlardan sakin olmalarını istediMersin İdman Yurdunun 1-0 yenildiği maç sonrası futbolcuların ağzını bıçak açmazken futbolcuların aldıkları paranın hakkını vermeleri gerektiği görüşü maçı izleyen taraftar ve basın mensupları tarafından dile getirildi.Süper Lig te bile bir çok oyuncunun alamadığı ücretlere imza Kırmızı Lacivertli oyuncuların takımı şampiyon ederek formaya olan borçlarını ödemeleri gerektiği görüşü bir kere daha ortaya çıktı.Sık sık eleştiri alan Teknik Direktör Ercan Albay'ı bile çileden çıkaran kötü oyunun futbolcuların ruhlarını sahaya yansıtmadıkları yorumunu beraberinde getirdi.

13.HAFTA TOKATSPOR RESMİ WEB SİTESİNDEN BASINA YANSIYANLAR Untitled2
13.HAFTA TOKATSPOR RESMİ WEB SİTESİNDEN BASINA YANSIYANLAR Untitled3
13.HAFTA TOKATSPOR RESMİ WEB SİTESİNDEN BASINA YANSIYANLAR Untitled4
13.HAFTA TOKATSPOR RESMİ WEB SİTESİNDEN BASINA YANSIYANLAR Untitled6
13.HAFTA TOKATSPOR RESMİ WEB SİTESİNDEN BASINA YANSIYANLAR Untitled7
13.HAFTA TOKATSPOR RESMİ WEB SİTESİNDEN BASINA YANSIYANLAR Untitled8
Admin
Admin
Admin

Mesaj  Admin Çarş. Nis. 08, 2009 2:07 pm

"GÜZELLİK GETİREN TARAFTAR"

Sporun ve futbolun taraftar, seyirci ayağı olmadığında tat vermeyeceği aşikar

13.HAFTA TOKATSPOR RESMİ WEB SİTESİNDEN BASINA YANSIYANLAR IMG_0055

Sporun ve futbolun taraftar, seyirci ayağı olmadığında tat vermeyeceği aşikar. Tokatspor’un şu yakın zamanda taraftarlarının dernek çatısı altında buluşması, işe ciddiyet getirmesi, organize hareket edebilmeyi başarması ortaya güzel görüntüler çıkarıyor. Mersin idman Yurduspor maçı için Mersin’den gelen taraftar gruplarının karşılanması, misafir edilişleri, omuz omuza verip stada gelişleri takdire şayan görüntülerdi. Futbolun şiddet yönünden arındırılmış taraftarlığa her zaman ihtiyacı olacak.
Admin
Admin
Admin

Mesaj  Admin Çarş. Nis. 08, 2009 2:09 pm

"BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ"

Tokatspor Teknik Direktörü Namık Altunsoy, bir basın toplantısı düzenleyerek Tokatspor'un dününü ve bugününü değerlendirdi.

13.HAFTA TOKATSPOR RESMİ WEB SİTESİNDEN BASINA YANSIYANLAR Altunsoy

Tokatspor teknik direktörü Namık ALTUNSOY, dün Doç. Dr. Adnan ÇİÇEK Spor Tesislerinde bir basın toplantısı düzenleyerek Tokatspor’un dününü ve bugününü değerlendirdi.

Kazandıkları başarılardan dolayı çok mutlu olduklarını dile getiren ALTUNSOY, her zaman Tokatspor’ un yanında olup destek veren herkese çok teşekkür etti. Hafta sonu deplasmanda oynanacak olan ve seyirciye kapalı Beykoz maçı hakkında da bilgi veren ALTUNSOY:

“Değerli arkadaşlar şimdi biliyorsunuz Tokatspor lige başladığı ilk zamandan itibaren ibresini yükseltmeye devam ediyor. Yozgat kampı ile başlayan macera bugün sezonun bitmesine 6 maç kaldı ve hala devam ediyor. Şehrimizde bir heyecan, takımımızda bir heyecan ve 2.nci lige yükselmenin verdiği bir heyecan var. Bu yarışmanın içerisindeyiz. 6 maçımız kaldı. 6 tane final maçının sonunda ne olacağımız, nerede olacağımız, önümüzdeki sezonda Tokatspor’ un nerede mücadele edeceği belli olacak. Bu manada şimdi ligin 3.ncülüğü elde ettik ve ligin 2.ncisi ile birlikte aramızdaki puan farkını 1’ e düşürdük. Biliyorsunuz bu grupta ilk 2’ ye giren takım direk Bank Asya’ ya çıkacak. Ligin 3-4 ve 5.nci olan takımlarda alt gruptan gelen diğer takımlarla play off müsabakaları oynayacak. Play - off müsabakalarında da 3 maçı kazanmak lazım. Orada da benim hesaplarıma göre 6 maçın 2 tanesini içeride oynayacağız 4 tanesini deplasmanda oynayacağız. İçeride 2 maçımızı kazanıp, dışarıda da 2 galibiyet getirerek hedeflediğimiz noktaya ulaşacağımızı düşünüyorum. Ama grup öyle bir grup ki maalsef ki ne zaman kalem kağıdı elimize almış olsak çok sürpriz sonuçlara gebe olan bir grup. Çünkü daha önde söyledik. Bu grupta kimin kimi yeneceği, nereden ne geleceği hiç belli olmuyor. Takımların güç dengeleri ve hangi takım iyiyse, hangi takım bütünleşmeyi iyi sağladıysa maçı kazanıyorlar. Bizim yükselme grubunda tek mağlubiyetimiz var. Mersin İdmanyurdu mağlubiyeti aldık. Onun dışında yok. Ama içeride kaybettiğimiz 10 puanımız var. 2 maçı kaybetmişiz, 2 tane maçta berabere kalmışız. Bunlara rağmen biz hala Bank Asya’ ya çıkmanın mücadelesini veriyoruz. Oynadığımız son 8 maçta 1 mağlubiyetimiz var, 2 beraberliğimiz ve 6 tanesini de galibiyetle kapattık. Hedeflediğimiz ve Tokat’ a oynayacağımız 2 maçı da kesinlikle kazanmak istiyoruz. İçeride ki 2 maçı kazandığımız zamanda, deplasmandan da 2 galibiyet getirmemiz lazım. Bu iki deplasman maçlarından biri bu hafta sonu oynayacağımız Beykoz maçını görüyorum. Nedeni ise seyircisiz oynayacağız. Bu tartışıyor tabi seyircisiz oynamak avantajmı diye. Ne olursa olsun, hangi şartlarda olursa olsun seyircisiz oynamayı ben bir avantaj olarak görüyorum. Nasıl olur bu. Tokatspor yönetimi ile, protokolü ile, basını ile bir bütün oluşturursa o zaman bu ciddi anlamda bir avantaj oluşturur. Onun için Beykoz maçını çok önemsiyorum. Beykoz maçı ile ilgili takımımızsa sakat oyuncumuz yok. Oyuncularımız tabi zor bir mücadeleden çıktı. Onun verdiği çok hafif sakatlıklar var. Özellikle sakatlanıp oyundan çıkan Bülent KARAMAN, gol kralımızın durumu netleşmedi henüz ama, maçtan sonra hemen Ankara’ ya gönderdik. Orada da tetkikleri yapıldı ve korktuğumuz gibi bir durum çıkmadı. Dinlendirilerek hafta sonu oynanacak maça yetiştireceğiz. Ama gün fedakarlık günüdür. Ondanda fedekarlık yapmasını isteyeceğiz. Tabiki sağlığını tehlikeye atmayacak bir şekilde olacak. Atila BİRLİK’ in Mersin maçıyla birlikte sahalara dönüşü var. Oda olumlu bir gelişme Tokatspor için. Fatih CİMİNLİ’ ninde hafif bir sakatlığı var. Ersan’ ın kasık bölgesinde sakatlığı var. Onu da dinlendirdik. Hafta sonuna kadar düzeleceğini düşünüyorum. Takımımız kaptanı olan Taner’ in bileğinde hafif bir sakatlık var. Onu da hafta sonuna yetiştireceğiz. Adem’ in sakatlığı daha 10-15 gün sürecek gibi. Kart cezalımız yok. Ama kart sınırında olan oyuncularımız var. Bunu da çok fazla dillendirmek istemiyorum. Çok şükür kart sınırında olan oyuncularımız cezalı duruma düşmediler. Profesyonel anlamda bütün oyuncular işlerini yapıyorlar.

FUTBOLCULARIMA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM
Futbolcularıma çok teşekkür ediyorum. İşlerini iyi yapıyorlar, büyük bir özveri gösteriyorlar. İlk defa böyle sıcak bir havada mücadele ettik. Uzun zamandan sonra. Ama yine de çok iyi mücadele ettik. Taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum. Yani Pazar günü şölen havasında tezahürat yaptılar. Hem görsel olarak, hem tezahürat olarak mükemmel bir şekilde takımımıza destek verdiler. Yönetimimiz görevini çok iyi yapıyor. Ekonomik anlamda sorunsuz gidiyor. İnşallah bundan sonra da sıkıntı sorun yaşamayız. Maçtan sonra, önce gelip bizlere destek veren sayın Belediye Başkanımız Doç. Dr. Adnan ÇİÇEK beye çok teşekkür ediyorum. Milletvekillerimize ve yönetim kurulumuza, eski başkanımız Ali Rıza DİREN beye çok teşekkür ediyorum. İnsanların, camianın kafasında soru işaretleri olduğunu biliyorum ben. Olur mu? Olmaz mı? Ama bu saatten sonra bunları bir kenara bırakacağız. Bu manada da Tokat’ ta bu işle ilgilenen Toka dışında futbolla ilgilenen kim varsa, herkesi Tokat’ a davet ediyorum. Bu işin ucundan tutmaya davet ediyorum. Buraya kadar gelmişken bu hedeften uzaklaşmamalı. Karınca kararınca destek verecek hangi manada olursa olsun, destek olacak herkesin yakın ilgisini bekliyoruz. Biz Cuma günü Allah nasip ederse Merzifon’ a geçeceğiz. Oradan da 19 .00 uçağı ile İstanbul’ a gideceğiz. Cumartesi günü de maçımızı oynayacağız. Diliyorum ve temenni ediyorumki herşey istediğimiz gibi gider. Camiamızın birliği ve beraberliği bozulmaz. Şunu açıkça söylüyorum. Tökezlediğimiz zamanlarda bile yönetimimiz her zaman bize destek oldular ve yalnız bırakmadılar. Sağımızda basınımız, solumuzda taraftarımız ile birlikte bu takımı bu noktaya taşıdık. Şimdiye kadar emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.
Admin
Admin
Admin

Mesaj  Admin Çarş. Nis. 08, 2009 2:10 pm

TOKATSPOR İDDALI "SIRADAKİ GELSİN"

Başından beri, Bank Asya Lig'ini hakeden ve taraflı tarafsız herkesin Türkiye genelinde sempatisini kazanan Tokatspor

13.HAFTA TOKATSPOR RESMİ WEB SİTESİNDEN BASINA YANSIYANLAR Skazani

Başından beri; Bank Asya Lig’ini hakeden ve taraflı tarafsız herkesin Türkiye genelinde sempatisini kazanan Tokatspor, evinde oynacayacağı güneyin güçlü ekibi Mersin İdman Yurdu maçına odaklandı. Bir zamanlar rakibi olan Sivassporun Türkcell Süper Lig’de oluşu, tüm Tokatspor camiasını 1.lige çıkmaya iten en önemli motivasyon olmuş durumda. Kırk yıla varan bir mazisi olan bu değerli kulübümüzün artık yeri bir üst klasmandır. Bunu hayalden öte Tokatspor'un bir gerçeği olarak kabul ediyoruz. Gerek şehrin havası ve potansiyeli, gerekse İstanbul ve diğer büyük kentlere yayılan Tokatlıların azımsanamayacak kadar bu takıma olumlu bir ivme katacağı aşikardır. Fenerbahçe gibi bir takımın şehre gelmesi artık yukarı liglere çıkmanın maddi anlamda ( Endüstriyel Futbol) ve şehir reklam tanıtımına vereceği katkıyı taraftar ve camia gördükten sonra, bu işin peşi bırakılmaz diye düşünüyoruz. Yıllardır birinci lig hayaliyle yanıp tutuşan camia, asıl birinci ligin adı Türkcell Süper Lig olduysa da hayalde kalan , o güne varmak adına Bank Asya asıl hedef olup, koyulan amaca varmak için, bu program ve yolda sapma olmadıktan sonra kırk yıllık hayal neden son bulmasın !

Tokatspor ve mücadele ettiği rakiplerine fairplay duyguları içinde başarılar diliyoruz.

Sporkazani.com
Admin
Admin
Admin

- Similar topics