TOKAT SPOR FANLARI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

14.HAFTA TOKATSPOR RESMİ WEB SİTESİNDEN BASINA YANSIYANLAR

14.HAFTA TOKATSPOR RESMİ WEB SİTESİNDEN BASINA YANSIYANLAR Empty 14.HAFTA TOKATSPOR RESMİ WEB SİTESİNDEN BASINA YANSIYANLAR

Mesaj  Admin Cuma Nis. 24, 2009 2:48 pm

"TEKNİK DİREKTÖR'ÜMÜZDEN"

Teknik Direktörümüz Namık Altunsoy, maçın sonrası basın mensuplarına müsabakanın değerlendirmesini yaptı

14.HAFTA TOKATSPOR RESMİ WEB SİTESİNDEN BASINA YANSIYANLAR Asoyy

“BÜYÜK BİR AVANTAJ KAYBETTİK”
“Gerçekten çok üzgünüz, yani sezon başından itibaren iki maçı kazanmayı çok istemiştik. Birisi Erzurum maçı diğeri Çorum maçıydı. Biliyorsunuz camiamızda çok az kazanmıştı bu takımlarla oynanan maçları. Bizim için skoru bizim lehimize çevirecek pozisyonları bulamadık. Sıcak havada oyuncularımın çok iyi mücadele ettiğimi düşünüyorum. Yani mümkün olduğu kadar kazanmak için her türlü hamleyi yaptığımızı düşünüyorum. Ama kısmette bugün 1 puan varmış. Çok büyük bir avantajı kaybettiğimizi söyleyebilirim. Mersin İdman Yurdu’nun yenildiği zaman bizde bu maçı kazanıp, ligin sonuna kadar bu moralle devam edecektik. Çok fazla kaybedilen bir şey yok. Nihayetinde iki takımda aynı puanda ve ikinci sırada. Biz kalan maçlarda da kazanmak ve hedefimize ulaşmak için elimizden geleni yapacağız. Komşu takım Çorumspor’la oynadığımız maça maalesef iyi başlayamadık.

“MÜCADELE GÜCÜ YÜKSEK MAÇLAR OYNAYACAĞIZ”
Oyunun ilk devresinde nedense içeride oyunu tutturamıyoruz. Ama ikinci yarıdaki mücadele özellikle son 20 dakikadaki mücadelede oyunu rakip sahaya yıkmayı becerdik. Pozisyonlarımız var, fazla değil ama benim hafızamda kaldığı kadar, özellikle kenardan gelen toplarla gol bulmaya çalıştık. Ama dediğim gibi üzülmekten başka şuan elimizden bir şey gelmiyor. Bu bir süreç ve bu süreç içerisinde üzüntümüzü atlatıp, biliyorsunuz iki hafta üst üste deplasmana gideceğiz. Mücadele gücü yüksek maçlar var. Muhakkak bu maçları kazanmamız gerekiyor. Gittiğimiz maçlardan puanlar getirmemiz gerekiyor hedefimize ulaşmamız için. Düşüncem şu. Eğer bu mücadeleyi İzmir’ de gösterebilirsek, Buca maçında da gösterirsek galip geleceğimizi düşünüyorum. İki tane oyuncumuz kart cezalısı durumuna düştü, Şamil ve Bülent. Takım arkadaşları da onların eksiğini aratmayacaklardır. Çok güzel faaliyetler içerisinde Tokat. Geçen akşam bir eğlenceye davetliydik. 60 Gençlik ve Kabuslar derneğinin davetlerine katıldık. İyi de oldu. Oradaki insanlar söz verdik. Kazanmak adına söz verdik. Ama maçın 3 skoru var ve maçtan sonra bu üç skorun sonucu oluyor. Bizde berabere kaldık. Fakat şunu göz ardı etmemek lazım; Çorumspor grubumuzun iyi takımlarından birisi.

“SON 4 HAFTA ÇOK ÇETİN GEÇECEK”
Ben hafta içinde bütün demeçlerimde İki takım arasındaki ilişkiler gerilmesin diye demeç vermedim. Ama çok teşekkür ediyorum. Geldiler, takımlarını desteklediler. Süreç devam ediyor. Artık kritik bir süreç. Önümüzdeki maçlara bakacağız. Önümüzdeki maçları puanlarla buluşturmak için elimizden geleni yapacağız. Çorumspor ilk yarı itibari ile kazanmak için oynadılar. Ama maçın ikinci yarısının ikinci bölümünde yaptığı değişikliklerle alacakları bir puanı kar olarak gördüklerini gösterdiler. Puan puandır. Ve onlar için deplasmandan alınan 1 puan ve özellikle Tokatspor’dan alınan puan onlar için çok önemli. Tokatspor’ u çok çetin bir 4 hafta bekliyor. Bundan sonra fizik, motivasyon ve teknik anlamında futbolculara vereceğimiz bir şey yok. Sadece motivasyon ve psikolojik olarak futbolcularımıza destek olabiliriz. Havalar ısındı ve futbolcularımızı iyi hazırlamamız gerekiyor. Burada bütün Tokat camiasına görev düşüyor, böyle düşünüyorum. Ama bir şekilde Çorum maçını kazanabilirdik, kazanmamız lazımdı, olmadı. Yani Çorumspor şuan biz alamadık, Tokatspor’ da olmasın, anlayışında ise hiç hoş değil. Dediğim gibi Çorumspor’ la dostluk tohumları ekmek istedik, dostluk kazansın istedik. Onun için de her türlü şeyden uzak tuttuk kendimizi.

ÇORUM’DAKİ TOKATSPORLU FUTBOLCULAR…
O takımın içerisinde de Tokatspor’ un alt yapısından yetişmiş oyuncular var. Onlar da gayet iyi mücadele verdiler bugün. Normal karşılıyorum. Arzulu ve istekli oynadılar. Ama ne olursa olsun ben maçtan önce bu maçı kazanacağımızı tahmin ediyordum. Bu kadar zorlanacağımızı tahmin etmiyordum. Ama Tokatspor’un ismi büyük takım, adını duyan daha bir başka türlü bakıyor maça. Onlarda çok istekli oynadılar. Ama son dakikalarda kenardan gelen toplarda daha dikkatli olsaydık bu maçı farklı skorla alırdık.”

Admin
Admin
Admin

http://tokatspor.yetkinforum.com

14.HAFTA TOKATSPOR RESMİ WEB SİTESİNDEN BASINA YANSIYANLAR Empty Geri: 14.HAFTA TOKATSPOR RESMİ WEB SİTESİNDEN BASINA YANSIYANLAR

Mesaj  Admin Cuma Nis. 24, 2009 2:50 pm

"ÇORUMSPOR MAÇININ ÖNEMLİ ANLARI"

Dk.31 : İlk ciddi atağımızı geliştirdik. Ceza sahası önünde topla buluşan Bülent, bekletmeden vurdu. Top kalecinin kucağında kaldı.

14.HAFTA TOKATSPOR RESMİ WEB SİTESİNDEN BASINA YANSIYANLAR Tcorum

İLK YARI

Dk.3

Karşılaşmanın ilk ciddi atağı Çorumspor’dan geldi. Sertaç’ın sol kanattan ceza alanımıza yaptığı ortaya Aytek yükselerek kafayla vurdu. Top az farkla yandan auta gitti.

Dk.4
Serdar orta sahadan aldığı topla birlikte ceza sahamızın önüne kadar indi. Kaleyi görür görmez sert bir şut çıkardı. Vuruşu üstten auta çıktı.

Dk.12

Çorumspor ceza sahası sol çaprazından serbest vuruş kazandı. Serbest vuruşu eski Tokatsporlu Fatih Özdemir kullandı. Direkt kaleye yerden sert bir şut attı. Ağlara giden topu son anda kalecimiz Mehmet ayakları ile uzaklaştırdı.

Dk.30
Defansımızın arkasına atılan topta, Sertaç topla buluştu. Tehlikeyi sezen Mehmet kalesini zamanında terk etti. Sertaç topla birlikte ceza sahamıza kadar indi, vuruşu Mehmet’in göğsüne çarptı ve Mehmet bir golü daha önlemiş oldu.

Dk.31

İlk ciddi atağımızı geliştirdik. Ceza sahası önünde topla buluşan Bülent, bekletmeden vurdu. Top kalecinin kucağında kaldı.

Dk.38
Çorumspor ceza yayı üzerinden serbest vuruş kazandı. Fatih Kılıç’ın vuruşu baraja çarpıp kornere gitti.

Dk.41

Tokatspor sağ kanattan yüklendi. Şamil’in pasında topla buluşan Taner, ceza sahası içinde müsait pozisyondaki Bülent’e ortaladı. Tehlikeyi sezen kaleci zamanında çıkıp Bülent’ten önce topa hakim oldu.

Dk.42
Gole çok yaklaştık. Sol kanatta ileriye çıkan Şahin, Ogün’ün önüne nefis bıraktı. Ogün bekletmeden vurdu. Ogün’ün sert şutunu kaleci parmaklarının ucu ile dokunarak, kornere attı.

İKİNCİ YARI

Dk.47

Tokatspor sağdan yüklendi. Taner’in pasında ceza sahası içinde topla buluşan Bülent, vurmak yerine Arif’e pas vermek istedi. Bülent’in pasında Arif’ten önce defans araya girip tehlikeyi uzaklaştırdı.

Dk.50
Ceza sahamız içinde topla buluşan Sertaç, pasını Serdar’a verdi. Serdar rakibini geçip önünü boşalttı. Kalemize gönderdiği sert şutu, Mehmet yatarak uzaklaştırdı.

Dk.52

Tokatspor yine etkili geldi. Taner’in sağ kanattan ceza sahası içine kestiği nefis pasta Ogün’den önce defans araya girerek, topu kornere attı.

Dk.65
Taner ile sağ kanattan geldik. Taner’in ceza sahası içine ortaladığı topu defans uzaklaştırmak istedi. Top yine Taner’in önünde kaldı. Taner bu kez arka direğe kesti. Defansın müdahalesine rağmen kafayı vuran Mustafa Ceviz’in şutu yan ağlarda kaldı.

Dk.68

Sağ kanattan Taner ile korner kullandık. Taner’in ortasında kaleci de boşa çıktı ancak kimse topa dokunamayınca top auta çıktı.

Dk.79
Defansın uzaklaştırmaya çalıştığı topta orta sahada topla buluşan Ogün, tekrar ceza alanına doldurdu. Atilla’nın vuruşu üstten auta çıktı.

Dk.83

Taner’in soldan yaptığı ortayı defans kornere attı. Kullanılan köşe atışında Taner’in nefis ortasına Bülent yükselip vurdu, top direğin hemen yanından auta çıktı.

Dk.86
Sol çaprazdan serbest vuruş kazandık. Şamil çok sert vurdu. Barajı geçen top ağlara gidecekken, kaleci son anda yatarak yumrukları ile uzaklaştırdı.

Dk.89

Orta alanda kaptığımız topta Arif Bülent’e, Bülent’te en sağdaki Taner’e verdi. Taner topla birlikte ceza sahası sağ çaprazına kadar indi. Orta yapacak gibi yapıp önünü boşalttı ve kalecinin uzanamayacağı köşeye plase bir vuruş yaptı. Taraftarın gol diye ayaklandığı pozisyonda top falso alıp yandan auta gitti.

Dk.90+1
Solda topla buluşan Arif, orta alandaki Taner’e verdi ve içeri kaçtı. Taner tekrar Arif’in önüne bıraktı. Arif bekletmeden vurdu. Kaleci iki hamlede topa sahip oldu.

Dk.90+2 Atilla’nın pasında ceza sahası yayı üzerinde topla buluşan müsait pozisyondaki Arif, gelişine vurdu. Ancak topun dibine fazla girince üstten auta çıktı.

Admin
Admin
Admin

http://tokatspor.yetkinforum.com

- Similar topics